Panel szklany wyświetlacz LCD TN

Panel szklany wyświetlacz LCD TN

Twisted Nematic (TN) LCD TN wyświetlacze mają 90° lub mniej twist (rotacji cząsteczek z jednej płaszczyzny ekranu do drugiego). Wszystkie pasywne napęd bezpośredni, Aktywna matryca i najbardziej pasywny niskiego poziomu (x2 do x32) multipleksowane LCDs mają twist 90 °. Podstawowe Twisted Nematic (TN) LCD...

Szczegóły produktu

Twisted Nematic (TN) LCD

Ekrany TN mają 90° lub mniej twist (rotacji cząsteczek z jednej płaszczyzny ekranu do drugiego). Wszystkie pasywne napęd bezpośredni, Aktywna matryca i najbardziej pasywny niskiego poziomu (x2 do x32) multipleksowane LCDs mają twist 90 °.

Podstawowe Twisted Nematic (TN) LCD składa się z warstwą materiału ciekłego kryształu, obsługiwane przez dwóch płytek szklanych. Materiał ciekły kryształ jest mieszanką długich, cylindrycznie ukształtowany cząsteczek o różnych właściwościach elektrycznych i optycznych, w zależności od kierunku.

Na wewnętrznych powierzchniach szklanych płytek są przezroczyste elektrod, które są wzorzyste, tworząc żądany obraz. Wewnętrzne powierzchnie są pokryte polimerem, który jest wcierać, tak, że materiał ciekły kryształ o jednej powierzchni prostopadle do drugiej. Na taśmie filmowej z ciekłych kryształów cząsteczki tworzą twist 90°.

Na zewnętrznej powierzchni płytek szklanych, polaryzatory są umieszczone są równolegle do orientacji ciekłokrystaliczny więc i prostopadle do siebie. W stanie "off" światło wpadające pierwszego polaryzatora jest prowadzony przez twist warstwa ciekłego kryształu do drugiego polaryzator, przez którą są przesyłane. Gdy komórka jest pobudzony, materiał LC jest wyrównany pole elektryczne; przez pierwszego polaryzatora jest zablokowany przez drugi polaryzator, tworząc ciemny obraz. Efekt może zostać cofnięta, jeśli polaryzatory są umieszczone równolegle do siebie, i powstaje obraz światła na ciemnym tle.

Z pomocą przychodzi technologia TN pojedynczy zabarwienie; to czarne znaki na szarym tle. To jest najtańszy, ale ma najniższą jakość wizualną, przede wszystkim w kąt.


Para:Wyświetlacze LCD COG Następny:HTN Panel szklany wyświetlacz LCD

Zapytanie